FİRMA PROFİLİ

Köksal Plastik, 1976 yılında firma sahibi Köksal Ahmet Yalkılıç tarafindan Karaköy, İstanbul'da kurulmuştur. Kurulduğu ilk dönemde yalnızca sulama hortumlarının satışını yapan firmamız, takip eden dönemlerde Türkiye'de pnömatik sektörünün gelişmeye başlamasıyla birlikte 1982 yılında pnömatik hava hortumlarının satışına da başlamıştır. Firmamız 2006 yılında Limited şirket statüsüne geçmiş ve ünvanı Köksal Plastik Pnömatik Hortum İthalat ve İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti. olarak değişmiştir.

Köksal Plastik olarak pazarladığımız ürünlerin başında Poliüretan, Polyamid, Polietilen, PTFE , PVC ve Silikondan üretilmiş hortumlar gelmektedir. 2008 yılında bu ürünlere ilave olarak pnömatik rakor ve diğer bağlantı elemanlarının satışına başlanmıştır.

Köksal Plastik, Poliüretan, Polyamid, Polietilen ve PTFE hortum alanında Türkiye piyasasında en derin teknik bilgiye sahip firmalardan biridir. Tüm ürünlerde çok geniş ve sınırsız bir stoğa sahip olan firmamız, özellikle Termoplastik Poliüretan (TPU) hammaddesinden üretilmiş hortumlarda 1999 yılından beri 21 yıllık tecrübeye sahip uzman bir firmadır. En iyi çözüm ortağınızdır.

Köksal Plastik, 2001 yılından bu yana aralıksız olarak Tayvanlı Shan Hua Plastic (SHPI) firmasının TPU ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Şirketimiz aynı zamanda tüm hortum ürünlerinde SHPI'nin Türkiye distribütörü konumundadır.

Köksal Plastik olarak EUROFLEX, FLEXAMIDE ve EFIT olmak üzere 3 ayrı patentli/tescilli markamız da bulunmaktadır. Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından özellikle rekabetçi fiyata sahip kendi EUROFLEX markamız altında yüksek kaliteye sahip ürünler üretilmektedir. Sırası ile bu markalar Polyamid hortumlar için FLEXAMIDE, pnömatik rakorlar için ise EFIT'tir. Bu ürünlerimiz Türkiye, İtalya, Güney Kore, Tayvan ve Çin Halk Cumhuriyeti'nden temin edilmektedir.

Değişen şartlardan dolayı yerli üretime destek vermek, ihracat şansı yakalamak için 2021 yılı itibarı ile Termoplastik polüretan ( TPU) hortum üretimine de başlamış bulunmaktayız.

İstanbul Beylikdüzü ilçesi Ambarlı bölgesindeki son derece mordern tesisimizde yüksek tekololoji makine ile poliüretan hortumların satışlarına kendi yerli üretimimiz ile devam edeceğimizi ve müşterilerin taleplerine daha iyi cevap vereceğimizi belirtmek istiyoruz. Yerli üretimde satışlara EUROFLEX, EFIT, ve müşterilerin talebi doğrultusunda OEM marka olarak devam edeceğiz.

Yüksek kalite ürünleri rekabetçi fiyatlara pazara sunmayı hedefleyerek ticari hayatımıza devam etmek en önemli prensibimizdir.

  • PNÖMATİK HORTUMDA ÖNCÜ KURULUŞ

  • E-BÜLTEN
  • HABER VE DUYURULAR İÇİN KAYDOLUN